30 kwietnia 2013 rok - termin złożenia pierwszej deklaracji
Zbliża się termin złożenia pierwszej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Deklaracje do 30 kwietnia 2013 roku muszą obowiązkowo złożyć właściciele, współwłaściciele, użytkownicy wieczyści nieruchomości lub władający nieruchomością. W przypadku budynków spółdzielni mieszkaniowych deklarację składa zarząd spółdzielni mieszkaniowej, a w przypadku wspólnot, w których ustanowiony jest zarząd, osoby sprawujące zarząd nieruchomością wspólną.
Natomiast właściciele nieruchomości niezamieszkałych, tj. działek letniskowych oraz firmy, instytucje i osoby prowadzące działalność gospodarczą będą gospodarować odpadami komunalnymi na dotychczasowych zasadach, czyli będą musieli zawrzeć umowy z podmiotem uprawnionym do ich odbioru i zagospodarowania.
W przypadku niezłożenia deklaracji lub uzasadnionych wątpliwości, że podane w niej dane nie są prawdziwe, wydana zostanie decyzja administracyjna o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.
Właściciele nieruchomości którzy jeszcze nie maja formularza deklaracji mogą pobrać go ze strony internetowej http://www.pawonkow.pl lub przyjść do urzędu gminy gdzie można pobrać deklarację, uzyskać pomoc w jej wypełnieniu oraz złożyć już wypełnioną.
Galeria
Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku
Joanna Wons-Kleta
Wójt Gminy Pawonków
-
Sołectw
-
Mieszkańców / Km²
-
Km² powierzchni
-
Mieszkańców Gminy
Przydatne linki
Wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy
-
Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej
-
Punkt Pomocy Prawnej
-
Gospodarka odpadami
-
Zgłoś problem
-
Portal INTERNET.GOV.PL
-
Leśna Kraina Górnego Śląska
-
Ministerstwo Cyfryzacji
-
Usługi CEIDG i Konto Przedsiębiorcy
-
Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy
-
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego
-
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
-
Ogłoszenia o rzeczach znalezionych