Logo: Gmina Pawonków
Gmina Pawonków

Oficjalna strona internetowa Gminy Pawonków. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Nowe stawki opłat za odpady od 1 lutego 2022 r.

Drodzy Mieszkańcy,

Informujemy, że od 1 lutego 2022 r. zmianie ulegnie wysokość opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego (wspólnie z gminami: Kochanowice, Kalety i Woźniki) umowa na lata 2022-2023 została podpisana z konsorcjum firm PZOM STRACH Sp z o.o. Sp. k. z siedzibą w Konopiskach oraz FCC Lubliniec Sp. z o.o. z siedzibą w Lublińcu. Na terenie naszej gminy usługę  świadczyć będzie firma FCC Lubliniec.

W oparciu o złożoną ofertę oraz pozostałe koszty systemu, na ostatniej Sesji Radni podjęli uchwałę o nowych stawkach, oraz uchwałę zwiększającą wysokość zwolnienia dla kompostujących.

Opłaty za gospodarowanie odpadami od 1 lutego 2022 r. będą kształtowały się następująco: 

  • 26,00  zł – miesięcznie od  jednego  mieszkańca  za  gospodarowanie  odpadami komunalnymi zbieranymi selektywnie;
  • 2,00 zł – ulga miesięczna w opłacie od każdej osoby w przypadku zadeklarowania przez właściciela nieruchomości zagospodarowywania bioodpadów w przydomowym kompostowniku (dotyczy wyłącznie nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnymi);
  • 52,00 zł-miesięczna podwyższona stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od osoby, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny.

UWAGA! Mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z ulgi za gospodarowanie odpadów w przydomowym kompostowniku i nie skorzystali jeszcze z ulgi po 01 01.2020 r. są zobowiązani złożyć nową deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi uwzględniającą tę zmianę.

Zawiadomienia o zmianie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zgodnie z treścią ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej otrzyma zawiadomienie o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczonej na podstawie danych wskazanych w dotychczasowej deklaracji.

Autor:  UG Pawonków
13
STY
2022
237
razy
czytano

Galeria

Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku

Joanna Wons-Kleta

Wójt Gminy Pawonków

Zapraszam na profil FB
  • Sołectw

  • Mieszkańców / Km²

  • Km² powierzchni

  • Mieszkańców Gminy

Przydatne linki

Wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy

Gmina Pawonków
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Formularz zgłaszania awarii
Logo: Gmina Pawonków
Gmina Pawonków