Logo: Gmina Pawonków
Gmina Pawonków

Oficjalna strona internetowa Gminy Pawonków. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

„WzMOCnij swoje otoczenie” - Wznowienie działalności Filii bibliotecznej w Łagiewnikach Małych

Dzięki realizacji projektu w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne  udało się po ponad dwuletniej przerwie wznowić  działalność Biblioteki w Łagiewnikach Małych. Na jej potrzeby  został wyremontowany i doposażony lokal w szkole podstawowe w Łagiewnikach Małych przy ulicy Lublinieckiej 30. Wymieniona została instalacja elektryczna, zamontowano oświetlenie,  wyrównano i pomalowano ściany i sufit, położono nową wykładzinę podłogową. Biblioteka zyskała nowy przestronny lokal, w którym mieszkańcy mogą spędzać wolny czas, rozwijać  zainteresowania, dzielić się swoimi pasjami, brać udział w warsztatach rękodzielniczych i literackich. Odwiedzający mają też możliwość korzystania z bezpłatnego dostępu do sieci internetowej i komputerów. Większe pomieszczenie pozwoliło również na wzbogacenie  księgozbioru oraz uzupełnienie zbiorów o nowości wydawnicze. Zapewne nowa przestrzeń zachęci mieszkańców do wyjścia z domu i kreatywnego spędzania wolnego czasu w bibliotece.

 „Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej

infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych.

Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl .

Autor:  pawonkow.pl
30
LIS
2023
321
razy
czytano

117/2110

Galeria

Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku

Joanna Wons-Kleta

Wójt Gminy Pawonków

Zapraszam na profil FB
  • Sołectw

  • Mieszkańców / Km²

  • Km² powierzchni

  • Mieszkańców Gminy

Przydatne linki

Wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy

Gmina Pawonków
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Formularz zgłaszania awarii
Logo: Gmina Pawonków
Gmina Pawonków