Logo: Gmina Pawonków
Gmina Pawonków

Oficjalna strona internetowa Gminy Pawonków. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Akcyza dla rolników - trwa I nabór 2024r.

Wójt Gminy Pawonków przypomina, że od 1.02.2024r. trwa nabór wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Wypełniony wniosek należy złożyć w Urzędzie Gminy Pawonków w terminie od 1 do 29 lutego 2024r.

Do wniosku należy dołączyć faktury zebrane w czasie od 1 sierpnia 2023 do 31 stycznia 2024

Ponadto do wniosku hodowcy bydła, owiec, kóz i koni powinni załączyć dokument wydany w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych (DJP)  będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku (2023r.) (zgodnie z art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej).

Limit zwrotu podatku akcyzowego na 2024r. ustala się jako sumę kwot:

1,46zł * 110,00 * ilość ha użytków rolnych

1,46zł * 40 * średnia roczna liczba DJP bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.

1,46zł * 4 * średnia roczna liczba DJP świń będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.

1,46zł * 40 * średnia roczna liczba DJP owiec będących w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.

1,46zł * 40 * średnia roczna liczba DJP kóz będących w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.

1,46zł * 40 * średnia roczna liczba DJP koni będących w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.

 

Pieniądze wypłacane będą w terminie od 1 do 30 kwietnia 2024r. gotówką w kasie urzędu gminy lub przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Autor:  pawonkow.pl
01
LUT
2024
107
razy
czytano

7/2026

Galeria

Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku

Joanna Wons-Kleta

Wójt Gminy Pawonków

Zapraszam na profil FB
  • Sołectw

  • Mieszkańców / Km²

  • Km² powierzchni

  • Mieszkańców Gminy

Przydatne linki

Wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy

Gmina Pawonków
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Formularz zgłaszania awarii
Logo: Gmina Pawonków
Gmina Pawonków